כמה מילים לסיכום העונה

כשבאתי לאמן בעירוני רמלה בתחילת העונה, בחלומות הכי ורודים שלי לא תיארתי לעצמי שסוף העונה תגרום לי אושר אינסופי ולסובבים אותי. ידעתי שאבנה קבוצה טובה למרות שבשנים האחרונות רמלה הייתה בתחתית, ידעתי שלא ניפול משום יריבה שנשחק מולה, ידעתי שתהיה קבוצה טובה ורעבה, ידעתי שנאבק בצמרת, אבל סוף העונה הייתה כל כך מתוקה שקשה לתאר אושר יותר גדול מזה לבנאדם. עבודה של שנה ובסוף הקבוצה מגיעה למשחקי המבחן, מנצחת 2 משחקים עם הרבה כדורגל והקרבה ומעפילה לליגה א'

זה הזמן להודות לכל מי שעזר לי לנצח על העונה המופלאה הזו: ניסים רון אחראי מחלקת הספורט בעיריית רמלה, שמעון שלוש מחזיק תיק הספורט שהיה בראש המערכת ומעורב בהכל, אלי קאו היו"ר, שכסס הרבה ציפורניים במהלך העונה, ונתן את כל כולו להצלחת הקבוצה, שמוליק אוסמו המנהל המסור שהיה יד ימיני, הרצל פרטוק האיש עם הקוקו שהיה בכל מקום, איש המשק המסור מאין כמוהו אשר אסרף , רן שרמן וויקטור המעסים, שלום מרציאנו המלך, שידוע בקראית הקרב: ת-ר-י-ם... והשחקנים כמובן.

ואלו שמות השחקנים שנטלו חלק בעלייה ההיסטורית של קבוצת עירוני בת ים לליגה א:

חוסם אבו-דחל, אבי לוי, עמית טוויל, יואל סוויסה, רמזי טראבין, אדהם אבו-לבן, ברק אשכנזי, ליאור באום, קובי פוסטאג'י, אטרש חמוד, מאיר מנגיסטו, דודו ביטון, אבי דבוש, אילן נחמדי, יוסי אלוק, אדיר אלוק, רפי קזלקופי, חזי בטשווילי, עוזי אזולאי, איציק שרמן, תומר מיארה, אבי שביט, מוחי אלעג'י, אלירן הרמן, דודו צבאני, שרון לוי, אודי פולדינגר, איציק דקה, אבי פס, ושלומי לוי

מעל כולם חובה לציין את עזרתו ותמיכתו של ראש העיר יואל לביא.

מסר לכל הקבוצה  

היה לי הכבוד והמזל לאמן חבורת שחקנים וגברים שהייתה רעבה להצלחות אחרי כמה עונות שחונות בליגה, עונות שהקו האדום היה פעם מעל הקבוצה ופעם מתחתיה.  

חרטנו על דיגלנו את הדבר הכי יפה בכדורגל וזו ההתקפה.

היינו קבוצה התקפית שהבקיעה הרבה שערים. ניסינו ליהנות מהכדורגל גם ברגעים היותר קשים ומכריעים של העונה. זו הסיבה גם שעלינו ליגה, ידענו לחייך גם במצבים הקשים. לחץ , צעקות, קללות וכד' לא מוסיפים אלא מזיקים. זו דרכי בכדורגל וכך זה יימשך כל עוד אני אעמוד על הקווים. מקווה שלמדתם את המסר הכי חשוב שהסבלנות, השקט והרוגע מנצחים בסוף את חוסר הסבלנות והלחץ.

ניסיתי לתת לכם את ההרגשה שכדורגל זה כיף גם לפני משחקים חשובים ובטח באימונים. לאימון ולמשחק באים קודם כל ליהנות וכאשר תיהנו באימונים ובמשחקים התוצאות יבואו כבר מאליהן.

אני יודע שבמשך העונה היו שחקנים שחשבו שמגיע להם לשחק יותר ואולי בצדק. בקבוצה שרצה ומצליחה ודורסת את הליגה זה עוד יותר קשה לעשות חילופים משמעותיים למרות שעשיתי זאת פעם לפעם. מה שחשוב מבחינתנו זו העובדה שהקבוצה עלתה ליגה, כי הקבוצה היא מעל הכול..

זה הרגע להתנצל בפני מי שחשב שמגיע לו לשחק יותר. שיקוליי היו מקצועיים בלבד ואני שלם איתם גם אם ייתכן שטעיתי פה ושם, ראיתי רק את טובת הקבוצה לנגד עיני. מי שיהיה מאמן יבין אותי יותר בעתיד.

   תומס אדיסון:

" הרבה מנכשלי החיים הם אנשים שלא הכירו עד כמה קרובים היו להצלחה כאשר נואשו וויתרו "   

היינו בסרט דומה לאחר תום הסיבוב הראשון כאשר היינו מרוחקים 6 נקודות מהמקום הראשון ו5 נקודות מהמקום השני.ההנהלה הייתה על סף וויתור והתחיל בלאגן של לקצץ או ללכת הביתה... ועכשיו תחשבו איזה עוול היה נגרם לעירוני רמלה אם היינו מוותרים...מזה צריך ללמוד שאם מאמינים בדרך מסוימת הולכים איתה עד הסוף, הסבלנות וההתמדה מנצחת.

 

תודה לכולכם על עונה נהדרת .

אוהב אותכם

אריק

 
חזרה לדף הראשון
והגיע שלב סיכום העונה