המטרה: לחנך את העם  האמצעים: המון סבלנות

 

אז באמת חברים, לא הגיע כבר הזמן שיפסיקו לכתוב על הישראלים שהם מתנהגים כמו חיות ?

לא, לא התכוונתי שהעיתונאים לא בסדר, אנחנו חיות ! ולא רק בחו"ל כמובן גם בארצנו.

נכון שלא כולם, או.קיי אבל מי שרואה ולא מעיר הוא שותף לדבר עבירה

רוצים דוגמאות ? אחלה, קבלו מקבץ קטן !

 

מתקרבים לרמזור עם הרכב, יש פס עצירה, כוס אומק הפס עצירה, אני אעמוד על המעבר חצייה, שיקפצו כל הולכי הרגל ! מה הם לא יכולים לעשות סיבוב מסביב לאוטו ? מה הקטע ? כולה סיבוב קטן והוא מגיע למחוז חפצו, אתם יודעים איזה סיפור זה כל פעם שמגיעים לרמזור לעמוד לפני המעבר חצייה ? יוצא כל החשק מהנסיעה, תבינו אותי, לא שלא איכפת לי מהולכי הרגל,  אני פשוט כרגע נהג, אולי אם אהיה הולך רגל אבין אותם, אבל עזבו שטויות, אל תעשו לי סיפור מכל דבר.

 

האור מתחלף לירוק, בשביל מה להסתכל על הרמזור, הרי בין כה וכה אני אקבל מיד צפצוף עשירית השנייה אחרי שהאור יתחלף לירוק, יש לי הרגשה שהרמזורים בארץ עובדים בשיטה האור-קולית, יש אור ירוק ישר מגיע צפצוף.

.

יש תור לקופה, ת ו ר ???, סליחה לא שמעתי טוב, עוד פעם תגידו, מה זה תור ? מה אתם דפוקים ? כוס אוממ אוממ אומממק התור, נתפלח מהצד, חפיף מה כבר יכול להיות, תחשבו שהייתי לפניכם, מה זה משנה ? מה אני הבעיה שלכם בחיים ? כל דבר עושים סיפור, לא יאומן ! תבינו לא שאני גס רוח, אני פשוט ממהר, אחרת, באלוהים הייתי עומד בתור, באימא שלי !

 

עוזבים את החדר במלון, וואלה אני מחרב את החדר, בוא נחשוב בהגיון הרי אחד למיליארד שאני אגיע עוד פעם לחדר הזה, אז כוס אומק כולם.

.

הולך רגל מחכה במעבר חצייה, או.קיי בסדר אז מה הבעיה, יחכה לרכב מאחורי שיעצור לו, הוא צריך דווקא אותי שיעצור לו ? מה הוא יצא מהבית שלו וקבע איתי פגישה במעבר חצייה ? וואלה יופי, חוץ מזה אמרו לי שזכות קדימה מקבלים לא לוקחים, אז שייקח את הזכות מהרכב שמאחוריי.

 

ראיתם פעם תור בנמל התעופה לטיסות של ישראלים ? ישר מזהים אותם, אם בכל העולם התור הולך לאורך, אצלנו התור הולך לרוחב, זה מימין, זה משמאל, זה עוקף, ההוא שומר תור לחבר שלו וכך הלאה, במילים אחרות גועל נפש. אני תמיד מסביר לאלה שמתאמצים להרוויח עוד 5 דקות, שהטייס והנוסע האחרון שעולה למטוס מגיעים בדיוק באותו זמן ליעד, אז מה הקטע ? עוד 5 דקות בדיוטי פרי ?

 

בבנק בטח כבר עמדתם בתור, גם אם אתה הבא בתור לדלפק זה לא אומר כלום ! פתאום מישהו מופיע ואומר לך אני הייתי פה תשאל את זו, או משהו דומה, אז אתה לא רוצה להתווכח ואומר שטויות עוד דקה, ואיך שהוא פתאום מופיע לך עוד מישהו שנכנס לפניך ובמקום לדבר ולהסביר לך, פשוט מסמן עם היד שלו לכיוונו של מישהו בתור, כאילו זה בסדר תשאל אותו הייתי פה לפני.

בקיצור, כל אחד שנכנס לבנק מגיע לתור מודיע לזה שעומד אחרון אני אחרייך והולך לסידורים שלו, כאילו הבנק של אבא שלו, ומה שקורה שאותו בחור מסכן שהפילו עליו את התיק לדעת שיש מישהו מאחוריו ולהסביר את זה למי שיבוא, מוצא עצמו מתחיל להסביר לכל האנשים שמתחילים לעמוד מאחוריו וצריך גם לשמש כסנגור לזה שחזר לתור בתום הסידורים " כן כן הוא היה אחרי ".  אז קחו טיפ ממני, אם אתם עומדים בתור ומישהו מבקש ממכם לשמור לו תור, תגידו לו בעדינות: " סליחה היום אני לא עובד אני בחופש ". 

 

 

אכל תפוח באוטו החוליגן, גמר אותו, ישר החלון נפתח והופ הגרעין עף בקשת החוצה, בויינה יא בן זונה !!! אין לך מאפרה באוטו ? גם בבית אתה מתנהג ככה ? מה המדינה שלנו זה פח זבל ?

ומה עם בדלי סיגריות שעפות מהחלונות חופשי, ומה עם אלה שמנקים את המאפרות מחוץ

 לאוטו  ? תאמינו לי אני לא יכול לקלוט את זה ! בן אדם, סליחה חוליגן, לוקח את המאפרה פותח את החלון, והופ כל הלכלוך בחוץ, מדהים ! לעיתים הוא גם מוסיף דפיקה של המאפרה על האוטו להוציא את כל מה שנשאר במאפירה חס וחלילה, טוב הוא חולה ניקיון ! אבל זה רק אם הוא נוהג עם האוטו של העבודה, אם האוטו שלו הוא יישמר מלעשות שריטות על האוטו, הוא פשוט ינער אותה היטב מחוץ לאוטו. טוב כמו שאמרתי הוא חולה ניקיון...

 

תבינו, צריך המון סבלנות, מנסיוני האישי  שהוא רב, לא כל אחד מקבל את הביקורת בעין יפה ובחיוך, יש הרבה שישר זורקים איזו קללה לחלל האויר, ותגובות כמו: לך תזדיין, אל תגיד לי מה לעשות, מה אתה אבא שלי, עוד אחד בא לי על הראש, משעמם לך בחיים, תסתכל על עצמך, מה אתה דפוק, מה אתה מסתלבט הם תגובות די שכיחות באזורנו.

 אבל מה שמעודד הם התגובות היפות של האנשים כמו: סאלאמטק אחי שיחקת אותה, כל הכבוד, נתת לי בראש, הלוואי כולם היו כמוך, מצטער צודק וכד'

מה שחשוב לזכור הוא שחשובה הצורה בה פונים לחוליגן, החיוך שמלווה את ההערה תמיד יכול לעזור וקצת הומור אף פעם לא מזיק, והרי כמה דוגמאות:

למי שזורק בדל סיגריה מהאוטו: מה קורה אחי המאפרה מלאה ?

פעם רדפתי אחרי בחורה אחת לכל אורך רחוב הרוא"ה בר"ג מכיון שהיא אכלה תפוח ובסוף זרקה את מה שנשאר, ברמזור האחרון תפסתי אותה, נקשתי לה קלות על החלון וברגע שהיא פתחה, הושטתי את ידי לעברה עם הגרעין של התפוח ואמרתי לה: גברת, זה נפל לך בטעות מהאוטו, בהתחלה היא הייתה ממש בהלם והסמיקה, לא ידעה מה להגיד, אם לקלל או לקבל את זה, לאחר כמה שניות של מבוכה היא התעשתה ואמרה לי אתה צודק מאה אחוז, ונשבעת לך שזו פעם אחרונה שאני עושה את זה, וזה היה שווה !!

 

נכון שנסיעה עם אופנוע עושה לי את החיים קלים יותר, מכיוון שאני יכול להגיע לכל חוליגן עד רכבו ולדבר אתו, אבל מי שרוצה לעזור לשמור על המדינה שלנו שיתאמץ גם מהרכב שלו, או בכלל גם בתור הולך רגל, לא להתבייש להעיר רק לזכור תמיד עם חיוך ובצורה אדיבה ולא מזיק עם קצת חוש הומור, בהצלחה !

 

רוצים עוד דוגמאות ?? יש המון  צריך רק זמן, מידי פעם אני מבטיח להוסיף.

אז חברה אם אתם לא בקטגוריה של חסרי התרבות אז אתם בקטגוריה של אלה שלא מעירים, אז אנא תהיו קצת יותר מעורבים, וכן ! אפשר לתקן את העולם אם כולם יתנו כתף !!!

 

אריק גילרוביץ.

www.arik.co.il

אשמח לקבל תגובות.

מאמר נוסף על 50 דברים שישראלים יודעים לעשותיאללה הביתה